Slider
Wyspy Owcze “W krainie Władców Pierścieni”

WYSPY OWCZE

“W KRAINIE WŁADCÓW PIERŚCIENI”

Odkryj z nami tolkienowskie Śródziemie, krainie wiecznie zielonych gór rozrzuconych na otwrtym oceanie. Miejsce zamieszkałe przez dumny naród żyjący w izolacji od 1000 lat. Zapraszamy na jedyną w swoim rodzaju wyprawę do nieznanych Wysp Owczych – według NationalGeographic “najpiękniejszego wyspiarskiego obszaru świata”.

W programie m.in.:

  • przeloty helikopterem wzdłuż jednych z najbardziej malowniczych klifów Europy
  • trekkingi do opuszczonych miejscowości oraz na najwyższe szczyty archipelagu
  • morskie wycieczki wzdłuż najpiękniejszych fiordów
  • połowy oceanicznych ryb
  • degustacje wyjątkowej farerskiej kuchni, w której króluje mięso wielorybów i morskich ptaków

Przykładowy program wycieczki:

Dzień 1

Spotkanie z pilotem na lotnisku w Warszawie. Odprawa biletowo-bagażowa. Wylot do Vagar. Transfer do hotelu. Kolacja powitalna, na której obok dań kuchni europejskiej serwowane będą specjały farerskie.

Dzień 2

Po śniadaniu czas na prawdziwą przygodę! Przed nami lot śmigłowcem na Mykines – najpiękniejszą wyspę archipelagu. Po drodze w całej krasie obserwujemy Koltur oraz Tindholmur – symbole piękna Wysp Owczych. Po lądowaniu do Mykines spacerujemy po jedynej osadzie na wyspie, dziś niemal opuszczonej. Kierujemy się na Mykinesholmur, małą wysepkę oddzieloną od Mykines metalową kładką. Obserwujemy największą na Atlantyku kolonie Maskonurów. Spacer kończymy przy latarni będącej najdalej na zachód wysuniętym punktem archipelagu, zawieszonym na 300 metrowym klifie. Następnie udajemy się do atelier najsłynniejszego malarza Wysp Owczych, gdzie czeka na nas obiad, a w menu pieczony Maskonur. W drodze powrotnej 40 minutowy rejs szybką łodzią wzdłuż najpiękniejszego fiordu Wysp Owczych.

Dzień 3

Po śniadaniu czeka nas kolejna dawka wyzwań. Udajemy się na wyspę Vagar do miejscowości Gaasadalur. Do niedawna jedynej osady odciętej od systemu komunikacyjnego archipelagu. Tam rozpoczynamy 2 godzinny trekking do opuszczonej osady Vikar. Podziwiamy Arnafal i Mylingur – najwyższe szczyty sąsiednich wysp. W Vikar czekają na nas łodzie, którymi wybierzemy się na pełnomorskie wędkowanie. Element rywalizacji między załogami poszczególnych łodzi doda zapewne emocji wyprawie, a każda złowiona „gruba ryba” dostarczy nie lada satysfakcji. Na łodzi serwowany będzie lunch oraz kawa. Po 3 godzinnej wyprawie wracamy do hotelu na kolację. A wieczorem spacer po stolicy Wysp Owczych- Torshavn szlakiem miejscowych tawern.

Dzień 4

Po śniadaniu udajemy się na przystań promową, gdzie czeka na nas prom Smyril. Wypływany w ponad godzinny rejs na Suduroy, najdalej na południe wysuniętą wyspę archipelagu zamieszkałą w dużej części przez potomków tureckich i francuskich piratów regularnie najeżdżających Wyspy Owcze w XVI wieku. Na miejscu czekają na nas szybkie pontony typu Zodiak, którymi udamy się na ekscytującą wycieczkę wzdłuż zachodnich wybrzeży Suduroy. Odkrywamy labirynt nadbrzeżnych jaskiń i delektujemy się widokiem głębokich sztolni. Po wycieczce udajemy się na obiad w miejscowej restauracji z możliwością skosztowania najoryginalniejszych farerskich przysmaków.

Dzień 5

Transfer na lotnisko, wylot do Polski. Przylot do Warszawy, zakończenie imprezy.