Slider
Sri Lanka “Perły Cejlonu”

SRI LANKA

“PERŁY CEJLONU”

Śniadanie w zacisznej zatoczce nad Oceanem Indyjskim. Zielona wyspa, czyste powietrze, piękne laguny i piaszczyste plaże to krajobraz wprost idealny na wymarzone wakacje w tym niekwestionowanym raju na ziemi. Do tego wspaniałe pola herbaty, urok lokalnej tradycji i buddyjskiej kultury.

W programie m.in.:

  • plantacje herbaty
  • świątynia Zęba Buddy
  • rafting
  • jazda na słoniu

Przykładowy program wycieczki:

Dzień 1

Spotkanie z pilotem na lotnisku w Warszawie. Odprawa bagażowo-paszportowa, wylot do Colombo.

Dzień 2

Przylot do Colombo – stolicy Sri Lanki. Śniadanie nad Oceanem Indyjskim. Przejazd do sierocińca dla słoni w Pinawella. Podziwiamy słonie baraszkujące w rzece, karmienie, a także zapoznamy się z procesem wyrobu papieru ze słoniowych odchodów… Przejazd do Sigiryi.

Dzień 3

Wspinaczka na Lwią Skałę. Powrót do hotelu. Korzystanie z infrastruktury hotelowej.

Dzień 4

Zwiedzanie zespołu świątyń w Dambulli. Przejazd do Kandy – świętego miasta Cejlonu jak i zagłębia kamieni szlachetnych. Wizyta w Świątyni Zęba Buddy. Czas na zakupy.

Dzień 5

Zwiedzanie ogrodu botanicznego Peredeniya i poszukiwanie tam polskich akcentów. Wizyta w Spice Garden – czyli ogrodzie przypraw. Prezentacja poszczególnych przypraw w naturalnych warunkach i ich wykorzystanie w medycynie naturalnej ayurveda. Przejazd do NuwaraEliya. Po drodze wizyta na plantacji herbaty – degustacja, możliwość zakupu.

Dzień 6

Przejazd scenicznymi drogami, pośród plantacji herbacianych do Kitulgala – rafting. Podczas spływu zobaczymy resztki mostu zbudowanego na potrzeby filmu ,,Most na rzece Kwai”. Przejazd nad morze.

Dzień 7 – 10

Wypoczynek na plaży. Możliwość uprawiania sportów wodnych bądź korzystania w wycieczek fakultatywnych.

Dzień 11

Wyjazd do Colombo – zwiedzanie miasta. Czas na ostatnie zakupy. Transfer na lotnisko, wylot do Polski.

Dzień 12

Przylot do Warszawy, zakończenie imprezy.