Slider
Meksyk “Meksykańska przygoda”

MEKSYK

“MEKSYKAŃSKA PRZYGODA”

Dzień 1 WARSZAWA – MEXICO CITY

Zbiórka na lotnisku, powitanie gości, odprawa graniczna i przelot do Mexico City. Powitanie przez lokalnego przewodnika, transfer do hotelu, zakwaterowanie w pokojach. Wieczorem kolacja powitalna.

Dzień 2 ZOCALO – BASSILICA DE GUADELUPE

Spotkanie z Meksykiem zaczniemy na głównym placu stolicy (Plaza de la Constitucion) zwany Zocalo i zobaczymy miejsca, gdzie powstało Imperium Azteków – pomnik narodowego symbolu Meksyku, strefę archeologiczną Templo Mayor i katedrę Catedral Metropolitana, zwiedzimy Pałac Narodowy a w nim malowidła ścienne Diego Rivery przedstawiające najważniejsze wydarzenia historii Meksyku.Obiad w restauracji z pięknym widokiem na Zocalo. Po obiedzie przejedziemy do Bazyliki Matki Boskiej z Guadelupy (patronki Nowej Hiszpanii), gdzie obejrzymy oryginalny wizerunek Najświętszej Marii Panny, jaki utrwalił się na sarape (meksykańskie ponczo) Indianina Juana Diego (1531r.). Zobaczymy również obydwie bazyliki – jedną z XVIII w. i nową, zbudowaną w latach 70-tych XX w. Powrót do hotelu ok. godz. 17.00. Wieczorem kolacja w restauracji hotelowej i czas wolny. Sugerowane wyjście na koncert muzyki Mariachi na Placu Garibaldi lub podziwianie nocnej panoramy stolicy z Latino Tower.

Dzień 3 TEOTIHUACAN – TEQUILA BUM BUM

Po śniadaniu przejedziemy nowoczesną autostradą do Teotihuacan – „miejsca, gdzie ludzie stają się bogami”. Zwiedzimy Świątynię Pierzastego Węża Quetzalcoatl, wspaniały zespół architektoniczny: Piramidę Słońca, Piramidę Księżyca, Świątynię Pierzastych Muszli, Drogę Umarłych i Cytadelę. Dodatkowo odbędziemy degustację Tequili w miejscu wyrobu biżuterii i przedmiotów artystycznych z użyciem kamieni szlachetnych zwłaszcza obsydianu, świętego kamienia Azteków. W Teotihuacan zjemy obiad w meksykańskiej restauracji serwującej oryginalne potrawy (szwedzki stół); możliwość spróbowania „tequili bum bum”. Po południu powrót do hotelu, czas wolny. Wieczorem wyjazd na kolację do typowej kantyny meksykańskiej.

Dzień 4 Cancun

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przelot do Cancun. Transfer do hotelu. Czas wolny na plażowanie. Odpoczynek z formułą „All inclusive”

Dzień 5 Cancun

Odpoczynek z formułą „All inclusive”

Dzień 6 Chichen Itza – Cancun

Po śniadaniu przejazd do Chichen Itza – jednego z siedmiu cudów Świata, najbardziej intrygującego i majestatycznego miasta Majów na całym półwyspie Jukatan. Piramida Kukulkana, Pałac Tysiąca Kolumn, boisko do gry w pelote, święta studnia Majów Cenote, Obserwatorium Astronomiczne El Caracol etc. Przejazd na obiad do Cenote Ikkli – możliwość kąpieli w krystalicznie czystych wodach studni wapiennej, z których słynie Jukatan. Późnym popołudniem powrót do hotelu.

Dzień 7 Cancun

Odpoczynek z formułą „All inclusive”

Dzień 8 Tulum – Cancun

Po śniadaniu przejazd do Tulum – jedna z najpiękniejszych stref archeologicznych położonych nad brzegiem morza. Możliwość kąpieli ( około 4 godzin ) Powrót do hotelu.

Dzień 9 Cancun

Odpoczynek z formułą „All inclusive”

Dzień 10 Cancun – MEXICO CITY

Przejazd na lotnisko w Cancun – odlot do Polski

Dzień 11 WSZYSTKO CO DOBRE…

Przylot do Polski w godzinach południowych, zakończenie imprezy.