Slider
Maroko “U wrót Sahary”

MAROKO

“U WRÓT SAHARY”

Program “U wrót Sahary” stworzony został dla osób chcących poznać to piękne afrykańskie państwo od innej strony niż tylko nadmorskie kurorty turystyczne. Odwiedzimy m.in. Tanger, Rabat, Casablankę, Marrakesz. Oczywiście w programie przewidziany jest również czas na odpoczynek na piaszczystej plaży nieopodal Essaouira.

W programie m.in.:

  • Casablanca – miasto legenda
  • Wersal Maroka
  • garbarnia skór
  • grobowiec Sadytów
  • biały kurort Maroka

Przykładowy program wycieczki:

Dzień 1
Spotkanie z pilotem na lotnisku w Warszawie lub Berlinie. Odprawa biletowo-bagażowa. Wylot do Tangeru. Transfer do hotelu, kolacja.

Dzień 2
Zwiedzanie miasta ukochanego przez amerykańskich outsiderów, poszukiwanie plenerów, które brały udział w wielu filmach zrealizowanych w Tangerze. Przejazd do Ceuty – wolnocłowej hiszpańskiej enklawy w Afryce. Wizyta w forcie, czas na zakupy. Wjazd na punkt widokowy z którego będziemy podziwiać panoramę Cieśniny Gibraltarskiej. Nocleg w Ceucie.

Dzień 3
Przejazd przez góry Rif do Chefchaouen – bajkowego miasteczka, zatopionego w górskim krajobrazie gdzie wszystkie domy malowane są na biało a drzwi i okna na niebiesko.

Dzień 4
Przejazd do Fezu, który może poszczycić się największą medyną w Afryce. Wizyta w garbarni skór, gdzie garbowanie i farbowanie obywa się cały czas tradycyjną metodą. Przejazd do Meknesu.

Dzień 5
Wizyta w Mauzoleum Mulaja Indrisa i ruinach ,,Wersalu Maroka”. Przejazd do Rabatu – stolicy kraju. Zwiedzanie: Parlament, Pałac Prezydencki – z zewnątrz, Medyna, Mauzoleum Mohammeda V z nieukończonym ogromnym meczetem i wieżą Hassana, kazba Oudaja.

Dzień 6
Dalsze zwiedzanie miasta, przejazd na imponujące wybrzeże klifowe, możliwość kąpieli. Wyjazd do Casablanki – miasta legendy.

Dzień 7
Zwiedzanie Mauzoleum Hassana II – meczetu z najwyższym minaretem na świecie (ok. 200 metrów). Przejazd do Essouiry. Wypoczynek nad morzem.

Dzień 8
Wypoczynek nad morzem.

Dzień 9
Wypoczynek nad morzem. Możliwość rajdu na quadach po wydmach otaczających Essouire lub przejażdżki na wielbłądach.

Dzień 10
W godzinach południowych wyjazd do Marrakeszu. Zwiedzanie Medyny, grobowiec Sadytów. Kolacja przy placu Dżamena Al Fina – najbardziej gwarnym miejscu w Maroku.

Dzień 11
Transfer na lotnisko, wylot do Polski. Przylot do Warszawy, zakończenie imprezy.