Slider
Madera-Azory “Atlantyckie inspiracje”

Madera-Azory

“Atlantyckie inspiracje”

Piękne portugalskie wyspy Madera i Azory to raj dla osób chcących wypocząć rozkoszując się widokiem pięknej, nieprzejednanej oraz bujnej przyrody, którą Matka Natura tak szczodrze obdarzyła te wulkaniczne wyspy. To miejsce gdzie można uciec od zgiełku i gwaru kurortów turystycznych i naprawdę wypocząć.

W programie m.in.:

  • CaboGirao – drugi największy klif na świecie
  • Porto Santo – jedna z najpiękniejszych piaszczystych plaż na Atlantyku
  •  niewiarygodne pokazy fajerwerków
  • degustacja wyjątkowego wina Madera
  • plantacja ananasów i bananów
  • miasto powstałe na jęzorach magmy

Przykładowy program wycieczki:

Dzień 1
Spotkanie z pilotem na lotnisku w Warszawie. Odprawa biletowo – bagażowa, wylot do Funchal. Przylot na Maderę w godzinach popołudniowych. Transfer do hotelu, kolacja.

Dzień 2
Wizyta na targu owoców i ryb – łyk miejscowego folkloru. Wyjazd na półwysep św. Wawrzyńca – rezerwatu przyrody, jedynej nie zalesionej części wyspy. Degustacja wina madera w najsłynniejszej winiarni Madery w Funchal. Wieczorem pokaz fajerwerków w ramach Festiwalu Atlantyckiego. Jeden z najlepszych pokazów pirotechnicznych na świecie.

Dzień 3
Wyjazd na Pico de Areiro 1818 m n.p.m. Wspaniały punkt widokowy na całą wyspę. Następnie trekking (ok. 4 godziny) na Pico Ruvio – najwyższy szczyt wyspy 1862 m n.p.m. Na szczycie odpoczynek w schronisku. Zejście od północnej strony do busa (ok. 40 minut). UWAGA! Osoby nie czujące się na siłach na trekking mogą przejechać busem razem z kierowcą i czekać na uczestników trekkingu – przy parkingu jest sympatyczna knajpka i punkt widokowy. Przejazd do Santany słynącej z charakterystycznych domów krytych strzechą.

Dzień 4
Wyjazd do Curral las Freiras – malowniczej doliny, do której prowadzi zapierająca dech w piersiach droga. Dosłownie! Degustacja słynnego ciasta kasztanowego oraz miejscowego likieru. Przejazd do Camara do Lobos – uroczej wioski rybackiej, w której Winston Churchill realizował się jako malarz. Następnie wizyta na CaboGirao (drugi najwyższy klif na świecie) – po drodze mijamy tereny słynne z upraw bananów.

Dzień 5
Przeprawa promowa na Porto Santo. Plażowanie na jednej z najpiękniejszych piaszczystych plaż Atlantyku. Wieczorem powrót na Maderę.

Dzień 6
Wyjazd do Porto Moniz, miasta na przeciwległym krańcu wyspy. Przeprawa przez góry. Mamy okazje zobaczyć zupełne inne oblicze wyspy. Tutaj jesteśmy świadkami działania żywiołów. Wody i ognia. Porto Moniz powstało na jęzorach magmy wpadających do wody. Możliwość skorzystania z naturalnych basenów powstałych poprzez zabetonowanie szczelin między-lawowych. Będzie też okazja spróbowania bolo do melo – lokalnego przysmaku, ciasta miodowego. Powrót do Funchal. Wyjazd do Monte – zwiedzanie ogrodu botanicznego. Podziwianie spektakularnego zachodu słońca.

Dzień 7
W godzinach rannych transfer na lotnisko, wylot do Ponta Delgada. Przylot do stolicy Azorów, zakwaterowanie w hotelu, zwiedzanie miasta.

Dzień 8
Śniadanie. Sete Cidades – spacer grzbietem kaldery wulkanicznej. Kąpiel w Atlantyku, do którego bezpośrednio uchodzą gorące wody wulkaniczne. Wizyta na plantacji ananasów – słynnym azorskim produkcie eksportowym.

Dzień 9
Przeprawa łodzią z Villa Franca na malutką wysepkę, gdzie czeka nas błogie lenistwo. Możliwość kąpieli w uroczej lagunie. Przejazd do Furnas, spacer wokół jeziora.

Dzień 10
Kąpiel w źródłach termalnych na terenie rezydencji w Furnas. Południową porą przyjrzymy się tradycyjnej metodzie sporządzania „cozido” – potrawy gotowanej dzięki geotermalnej aktywności Ziemi. Plantacja herbaty. Uroczysta kolacja.

Dzień 11
Transfer na lotnisko, wylot do Polski. Przylot do Warszawy, zakończenie imprezy.