Slider
Indonezja “Magiczne wyspy na równiku”

INDONEZJA

“MAGICZNE WYSPY NA RÓWNIKU”

Program tego wyjazdu został skonstruowany dla osób pragnących poznać piękne wyspy Indonezji ich kulturę i zabytki. W programie m.in. stolica Indonezji – Dżakarta, wyspy Jawa, Bali, Lombok. Oprócz intensywnego zwiedzania w programie przewidziane są również 3 dni błogiego leniuchowania na rajskich plażach Bali.

W programie m.in.:

  • plantacja kawy
  • nurkowanie z żółwiami
  • aktywne wulkany
  • wypoczynek na rajskich plażach Bali

Przykładowy program wycieczki:

Dzień 1
Spotkanie z pilotem na lotnisku w Warszawie. Odprawa bagażowo-paszportowa, wylot do Dżakarty.

Dzień 2
Przylot do Dżakarty – stolicy Indonezji, jesteśmy już na półkuli południowej. Przejazd do hotelu w centrum miasta, aklimatyzacja, kolacja, pierwsza degustacja lokalnego piwa Bintang.

Dzień 3
Zwiedzanie miasta w oparciu o najpopularniejszy środek transportu, czyli rikszę motorową zwaną „tuk – tuk”; Muzeum Narodowe, Narodowy Monument, Pałac Prezydencki, Wielki Meczet, kolonialny port Sunda Klapa.

Dzień 4
Przejazd na lotnisko, wylot do Yogyakarty – kulturowego centrum Jawy i całej Indonezji. Transfer do hotelu a następnie zwiedzanie miasta: Pałac Kraton i ptasi targ.

Dzień 5
Wyjazd na zwiedzanie Borobudur – jednej z największych świątyń buddyjskich na świecie – oraz Prambanan – zespołu świątynnego wpisanego na listę UNESCO. Możliwość jazdy na słoniu. Wizyta w punkcie obserwacyjnym na aktywny wulkan Merapi. Powrót do Yogyakarty. Dalsze zwiedzanie miasta.

Dzień 6
Panoramiczny przejazd do wschodniej części Jawy w okolice wulkanu Bromo. Po drodze podziwiamy pola ryżowe oraz pasmo wulkaniczne.

Dzień 7
Pobudka ok. 3.00 w nocy. Wyjazd na spektakularny wschód słońca nad Parkiem Narodowym BromoTenggerSemeru. Następnie przejazd do kaldery Tengger. Dwugodzinny trekking na krawędź krateru wulkanu Bromo. Powrót do hotelu na śniadanie. Przejazd w kierunku wulkanu Ijen. Nocleg na plantacji kawy.

Dzień 8
Wyjazd ok. 6.00 rano w kierunku wulkanu Ijen. Czterogodzinny trekking do środka wciąż aktywnego wulkanu. Możliwość podglądania prymitywnego pozyskiwania siarki z wyziewów wulkanicznych. Przejazd do Ketapang. 40 minutowa przeprawa promowa na Bali. Przejazd na wschodnie wybrzeże do miejscowości Sanur.

Dzień 9
Dzień relaksu, wypoczynek na plaży. Możliwość skorzystania fakultatywnie z porannego rejsu na podglądanie delfinów lub nurkowanie.

Dzień 10
Wypoczynek na plaży. Fakultatywny wyjazd do Taman Jung, Ubud.

Dzień 11
Wypoczynek na plaży. Fakultatywny wyjazd do Kuty, Ulu Watu, NusaDua.

Dzień 12
Transfer do Padagbai. Pięciogodzinna przeprawa promowa na Lombok, następnie łodzią na rajskie wyspy Gili. Nocleg na Gili Trawangan. Obiadokolacja w klimatycznej restauracyjce nad brzegiem morza.

Dzień 13
Kilkugodzinny wyjazd na nurkowanie na rafie, możliwość obserwacji bogatego świata podwodnego m.in. żółwi morskich. Wypoczynek na plaży.

Dzień 14
Przeprawa szybką łodzią motorową do Padangbai. Przejazd do Kuty. Zabawa pożegnalna w międzynarodowym towarzystwie w jednej z balijskich dyskotek.

Dzień 15
Transfer na lotnisko, wylot do Polski.

Dzień 16
Przylot do Warszawy, zakończenie imprezy.