Slider
Belgia “Międzygwiezdna wyprawa”

BELGIA

“MIĘDZYGWIEZDNA WYPRAWA”

Euro Space Center

Jedyny w Europie i jeden z pięciu na świecie, rekomendowany przez Europejską Agencję Kosmiczną – Ośrodek Edukacji Kosmicznej. Pobyt zaczynamy od “Odysei Kosmicznej”, czyli prezentacji historii wszechświata od Wielkiego Wybuchu po dzisiejsze załogowe loty kosmiczne. Poznamy rodzaje i układ galaktyk, ich wzajemne zależności a także historię eksploracji kosmosu, aż po budowę międzynarodowej stacji kosmicznej. Zwiedzimy również od środka wierną kopię wahadłowca “Columbia”.

Astronauta w jeden dzień

Zajmij miejsce w kabinie wahadłowca i przygotuj się. Przed Tobą symulacja startu, fazy orbitalnej, dokowanie do stacji kosmicznej oraz powrót na Ziemię. Zanim jednak polecisz między gwiazdy czeka Cię trening astronauty: Symulator Grawitacji Księżycowej – zobacz co się dzieje, kiedy relacja między wagą a masą ulega zmianie Krzesło Wielopłaszczyznowe – rzeczywiste doświadczenie dezorientacji odczuwanej w przestrzeni kosmicznej Krzesło Rotacyjne – dlaczego pojawiają się zawroty głowy? Jak radzi sobie z tym nasze ciało? MMU (MannedManeuvering Unit) – urządzenie do pracy w otwartej przestrzeni kosmicznej

Space Show

Podróż międzygalaktyczna, czyli kosmiczny spektakl audiowizualny w interaktywnym kinie, który na długo pozostanie w naszej pamięci, kończy pobyt w Centrum Kosmicznym.

Eventy / Team Building

Bogata infrastruktura Centrum jak i rozległy teren na zewnątrz gwarantują, że jesteśmy przygotowani do realizacji praktycznie każdego pomysłu. Magia miejsca w połączeniu z profesjonalną obsługą będą kluczem do sukcesu Waszego spotkania. Czy będzie to spotkanie z kontrahentami, nagroda dla pracowników czy prezentacja nowego produktu, możecie być spokojni. Kosmiczny efekt gwarantowany!

Bruksela

Stolica nie tylko Unii Europejskiej i NATO, ale przede wszystkim Królestwa Belgii. Bruksela to miasto, gdzie od wieków piękno spotyka się z wyobraźnią. Właśnie tu gotyckie dzwonnice, renesansowe kamieniczki i szaleństwa secesji obcują na co dzień z obrazami najsławniejszych mistrzów historii malarstwa oraz bohaterami najbardziej ekstrawaganckich komiksów. Park Mini Europa Atrakcja turystyczna numer 1 w Brukseli. To jedyne miejsce, gdzie można zwiedzić całą Europę w ciągu zaledwie kilku godzin z możliwością zatrzymania się w dowolnie wybranym miejscu. Zwiedzanie Mini Europy to wyjątkowa podróż w otoczeniu typowego nastroju najwspanialszych miejsc Starego Kontynentu.

Przykładowy program – wersja 3 dni

Dzień 1

  • przelot / przejazd do Belgii
  • wieczorny spacer po Brukseli, kolacja przy słynnym Grand Place

Dzień 2

  • śniadanie i przejazd do Euro Space Center
  • lunch
  • zwiedzanie ESC, Trening Astronauty, Space Show
  • kolacja połączona ze zwiedzaniem browaru i degustacją piwa

Dzień 3

  • śniadanie
  • zwiedzanie Brukseli z licencjonowanym przewodnikiem (Mini Europa, Parlament Europejski, Starówka)
  • lunch
  • przelot / przejazd do Polski